Hızla kirlenen dünyada her alanda doğaya saygılı zarar vermeyen ürünler arayışı artık bir mecburiyet. Çevre dostu, doğaya saygılı ürün ve hizmet arayışında neden bez çanta kullanmalıyız? Çünkü üretiminin artmasıyla doğa kirliliğinin büyük ölçüde önüne geçecek. Günümüzde birçok ülke poşet çanta kullanımını ya tamamen yasaklıyor ya da en aza indirebilmek için marketlerde poşet kullanımının ücretli olması, poşet satın alım vergilerinin yüksek tutulması gibi caydırıcı önlemler alıyor. San Francisco, Çin, Hong Kong, Bangladeş ve Melbourne ’de plastik poşet kullanımı tamamen yasaklandı. Yakında Taiwan ve Singapur’da da yasak gelecek. İrlanda’da ise poşetlere vergi getirildi. Bu sayede de poşet kullanımının önüne yüzde 90 önlendiği bilgisi verildi. Fransa ve İngiltere de naylon poşet kullanımını yakında yasaklayacak gibi görünüyor.   Neden bez çanta kullanmalıyız?Dersek eğer;

  • Bez çanta imalatı yüzde 100 doğal malzemelerden üretilmektedir. Doğaya zarar vermez.
  • Defalarca kullanılabilir, bunun için de ekonomiktir.
  • Çok amaçlı kullanılabilir. Kullanılacağı alana göre farklı derinlik ve boyutta hazırlanabilir.
  • Dayanıklıdır. Ağır eşyalarda bile poşete nazaran parçalanma, kopma riski daha azdır
  • Bez çanta dokuma olduğundan kalındır içindeki ürünü göstermez.
  • Her bez çanta defalarca kullanılıp her alanda olabileceğinden; üzerine yapılacak baskıyla reklam, tanıtım ve promosyon faaliyetleri daha etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir.

   Promosyon bez çantalar; pamuk, ham bez, gabardin, kanvas, jüt gibi yüzde 100 doğal kumaşlardan hazırlanıp doğal boyalarla promosyonu yapılacak marka ya da firmanın reklamını, logosunu ya da iletişim bilgilerini taşıyabilmektedir. Bez çantanın kullanım ömrü, dayanıklılığı uzun olduğu için promosyonun veya reklamın da dolaşımda olma süresi de uzun olacaktır. Ayrıca doğaya saygılı imaj da vurgulanmış olacaktır. Bu neden bez çanta kullanmalıyız? Sorusunun en güzel cevabıdır.