Bez çanta tanımının ne demek olduğuna geçmeden önce neden fuar çantaolarak da anıldıklarına ve fuar ne demek sorusuna değinmek daha mantıklı olacak.

  • Fuar Nedir?

Yılın belirli zamanlarında, belirlenen belirli alanlarda, genel olarak belirli bir konseptle açılan büyük sergi alanlarıdır.

  • Çanta Fuar mı Bez mi?

Bez çantalara fuar çanta da denmesinin sebebi yılın belirli zamanlarında belirli konseptlerle açılan bu büyük sergi alanlarında sergi açan firma, kişi, vakıf ya da kurumların marka isimlerini, reklamlarını bu bez çantalara basarak fuara gelen kişilere vermesidir.  Bez çanta promosyonu oldukça büyük bir pazarlama aracıdır. Fuarların ülkenin hatta dünyanın bir çok yerini gezdiğini ve her dil, din ve renkten kişinin katıldığını düşünecek olursak bu promosyon çantaların kendilerini gösterecekleri ırkları, kıtaları bir düşünün.

white

  • Çevreye Duyarlı?

Bez çantalar yalnızca bir pazarlama aracı olarak değil çevre dostu olarak da gönüllerimizde yer edinmiştir. Kullanılan naylon poşetlerin doğaya olan zararıyla mücadele etmenin bir yoludur bez çantalar. Herhangi bir yerden almış olduğunuz bez çantanızı rahatlıkla gününüze giderken de pazar alışverişinizi, market alışverişinizi yaparken de kullanabilirsiniz.

red

  • Şıklığından ödün vermez?

Tamam fuar çanta olarak da anıldığından bahsettik ama bu tabiî ki yalnızca üzerinde reklam yazan promosyon bez çantaları akıllara getirmesin. Promosyon çanta olmasının yanı sıra bez çantalar modada da geniş bir yere sahip. Okul sıralarında karşılaşacağınız sırtta taşınan büzgülü bez çantaya tablet kılıfı olarak kahve içtiğiniz cafede de denk gelebilirsiniz. Fuar çantası olarak geçen bez çantalar, insanoğlunun gezme merakı ve arzusundan yola çıkarak reklam aracı olarak kullanılmıştır. Mal oldukları fiyatın çok üzerindeki getirileriyle de vazgeçilmez bir tanıtım aracıdır.