Laminasyon pek çok sektörde kullanılan, dijital bir baskının bir yüzeye aktarılması işlemidir. Lamisyonun uygulanacağı yüzey, kullanılacak tekniği de belirlemektedir. Günümüzde basınç ve ısıyla birlikte uygulanması son derece yaygın olan laminasyon, tekstil ürünlerinde de kusursuz görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Laminasyonun Tercihi

İş yerlerinizde satışa sunacağınız, fuarlarda tanıtım yapacağınız, workshop ve diğer eğitimlerde kullanacağınız bez çantalara da laminasyon işlemi uygulanabilmektedir. Bu işlem için ürün seçimi dikkatli yapılmalıdır.

Tercih edilmesinin sebepleri arasında:

  • Ultraviyole ve ışığa dayanıklı olması,
  • Kumaşla kuvvetli bağ kurması,
  • Isıya dayanıklı olması yer almaktadır.

Günümüzde, kullanımı artan bez çantalarda, laminasyon işlemiyle dilediğiniz görüntünün basılmasını sağlayabilirsiniz. Kumaşın kimyasal yapısı el verdikçe üzerine uygulanan işlem sabit kalacak ve oldukça dayanıklı olacaktır.

Çevreci İşletmelere Bez Çanta Modelleri

Büzgülü çantalarda, sırt çantalarında, kol ve omuz çantalarında da sıkça kullanılan laminasyon işleminde, yüzeyin rengi ve baskının rengi çok çeşitli olabilmektedir. Kendi işletmenizi anlatan logo tasarımlarınızı bastırmak için en ideal yöntemlerden birisidir. Özellikle ürün tanıtımı yapılırken, çevreci bir işletmeyi bez çantalarla tanıtmak, oldukça iyi geri dönüşler almanıza yardımcı olacaktır.

Laminasyon ve Özel Baskılar

Önemli günler için baskılı bez çanta üretimi ve satışı yapmak istiyorsanız, yine laminasyon tekniğiyle üretilmiş çantaları tercih edebilirsiniz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, milli bayramlarımız, özel günler için çanta üretimi sağlayabilirsiniz. İnsanların sevdikleri ve önem verdikleri günleri üzerinde taşıdıkları bez çanta kullanma oranı da son yıllarda artmıştır. Özellikle kadınlar, alışveriş yaparken bez çantalar tercih etmektedir.

Promosyon Ürünleri ve Bez Çantalar

Tanıtım yapma amacıyla üretimini sağlayacağınız bez çantalarınızı, yeni ürün tanıtımında, promosyon olarak da dağıtabilirsiniz. Ayaklı bir reklam panosu olarak kullanılabilecek bez çantalar, geri dönüşüme en uygun, çevreci ve kullanımı kolay olarak üretilmektedir.

Plastik poşetlere oranla çok daha dayanıklı olduğu için uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Bez keselerde de dilediğiniz baskıları elde etmeniz oldukça kolaydır. Sipariş verirken, belirli adet üzerinde indirimler kazanabilir, hem kar elde edip hem de özel çantaların basılmasını sağlayabilirsiniz.