Ülkemizde yeni çıkan bir yasayla birlikte, market poşeti hizmetinin fiyata tabi olması, insanlarda bez çanta kullanmayı ortaya çıkartmıştır. Para verildikten sonra çöpe atılan plastik, petrol bazlı ürünler yerine, çevre dostu ve tekrar kullanılabilir malzemelerden üretilmiş bez poşetlere yönelmeye başlandı. Özellikle marketlerde kullanımı çokça yaygınlaşan bu ürün pazarlarda meyve ve sebze alırken de sıkça kullanılmaktadır.

Bez Çanta Boyutları

İnsanlar çoğu zaman sıkça alışveriş yaptıkları işletmelerden bu bez çantaları temin etmektedir. Kendi işletmenizde de satmak üzere sipariş verebileceğiniz bez çanta üretimi sağlayan işletmeler mevcuttur.

Genellikle kullanımı tercih edilen bez çantaların boyutları:

  • 48x41x10 cm
  • 35x40 cm
  • 40x35x9 cm
  • 40x35x6 cm
  • 40x50 cm

Katlanabilir olarak çeşitlenmektedir.

Küçük, orta, büyük ölçekli işletmelerde, genellikle müşteri ihtiyacına göre şekillenen poşet boyutları, çoğu zaman insanlara iç hacmi olarak yeterli gelmektedir. Üzerinde desenleri olan, şekilli ve çok daha sevimli market poşeti ürünleri de bastırabilirsiniz. Siz de alışverişlerinde kullanılmak üzere bez çantalar arıyorsanız, alışveriş plaj çantalarının yer aldığı https://istecanta.com/bez-canta/alisveris-cantalari-plaj-cantasi kategorisine bakabiirsiniz.

Çanta Tipine Karar Verilmesi

Ürünlerinizin baskısına karar vermeden önce, hangi tip bez çantayı sipariş vereceğinize karar vermek gerekmektedir. Baskıların üzerinde nasıl duracağından çok daha kolay emin olabileceğiniz bu çanta tipi tercihi, işletmenizde satılan ürünlerin boyutlarına göre de değişebilmektedir. Dilerseniz kare, dikdörtgen gibi keskin hatlara sahip çantalar sipariş verebilir, dilerseniz katlanır ve büzgülü olanlardan spor ürünler tercih edebilirsiniz. Fiyatları doğrudan etkileyen en önemli durum, çantaların boyutlarıdır.

Bez Çantaların Kullanımı

Bez çantaları sadece marketlerde değil, fuarlarda da kullanabilirsiniz. Özellikle geri dönüşüme önem verilmeye başlanan bu yıllarda, kitapçıklarınızı, tanıtım broşürlerinizi özel bez çantalarda misafirlerinize sunabilirsiniz. Genellikle atılmayan ve kullanılan bu çantalar, sizler bir yandan da reklam yapmasını sağlayacaktır.

Çanta Renkleri

Marketlerinizin logosunu basabilir, üzerinde çeşitli figürler yer alanları sipariş edebilirsiniz. Transferlerin boyutları, bez çantaların fiyatını doğrudan etkileyebilmektedir. Kalitesi ve basım özellikleri de çantalarınızın birim fiyatını etkileyecektir. Kaç adet almak istediğinize karar verdikten sonra, siparişlerinizi ve desenleri kesinleştirmek, sizlere çok daha karlı bir alışveriş sağlayacaktır. Siyah, krem, beyaz gibi renklerden birisini tercih ederek, ürünlerin seçimine devam etmelisiniz.