Promosyon ürünleri kullanımı ve dağıtımı, şirketinizin verdiği hizmet ve ticari ürünün tanıtımı ve pazarlaması için en etkin yollardan biridir.

Promosyon ürünün kullanmanın başlıca nedenleri aşağıdaki gibidir?

• Reklam

Promosyon ürün kullanımın temel amacı, potansiyel müşterilere kendi adınızı duyurmak ve geri kazanım sağlamak istenmektedir. Promosyon ürün olarak kalem, kağıt, takvim ya da kanvas çanta gibi birçok promosyon ürün kullanarak eriştiğiniz insan sayısını arttırabilirsiniz. Bu ürünleriniz ile fuar,üniversite etkinlikleri, sağlık örgütlerinin , işçi günleri gibi sektörünüzü ilgilendiren etkinlerde promosyon ürün kullanmak size büyük reklam potansiyeli sunacaktır.

Promosyon Bez Çanta için Tıkla Promosyon Ürün

• Sosyal İlişkilerin geliştirilmesi, Toplumsal Fayda

Promosyon ürünleri insanların toplu olarak yaptığı organizasyonlarda kullanmaktayız. Bu da bize bizim ürün ve ya hizmetin sosyal yada toplumsal yaşantının bir parçası olduğu izlenimi katmaktadır. Kullanılan promosyonun özelliklerine göre hayatın her anında insan ile olan bağını korumamızı sağlar. Kendi markanızın sevilen markalar grubuna dahil olmasını kolaylaştıracaktır. Bu da sizi potansiyel müşteriler tarafından tercih edilmenizi sağlayacaktır. Örneğin ; Greenpeace ile yapılacak bir çalışma doğrultusunda poşet kullanımı yerine doğal ham bez çanta kullanımı destekleyen organizasyonda promosyon baskılı ham bez çanta dağıtmanız sizi toplumun bir parçası olduğunuzu ve ilkeli bir duruşunuza katkı sağlayacaktır.

• Bağlılık

Promosyon ürünler müşterilerinizi ödüllendirmek ve etkinizi hissettirmek için en iyi yollardan biridir. Müşterinizi ile yaptığınız anlaşmalar ya da hedefler doğrultusundan, hedeflerin aşılması ya da hedeflerin tutturulması durumunda müşterilerinize promosyon ürün vererek bağlılığınızı arttırabilir. Onların başarısını takdir yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

• Potansiyel müşteri sayısını arttırmak

Bir organizasyonda stand kurulması zaman ve maliyet açısından şirkete yük olmaktadır. Bazı promosyon ürünlerin kullanımı ile standa gelen müşteriden çok daha fazla müşteriye erişme imkanı sağlamaktadır. Müşterilere ürün ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi verilmesi mümkün olacaktır.

PROMOSYON ÜRÜN ÖRNEKLERİ

bez-canta