Bez Çanta Yapımı - İşte Çanta

BAYANLAR İÇİN YENİ TREND BEZ ÇANTA

İnsanımız zaman zaman doğaya karşı bazen isteyerek bazen de istemeyerek zarar veren hareketlerde bulunuyor. Bunların en zararlısı hiç şüphesiz plastik poşet ve torbaların doğaya atılmasıdır. Siz bayanlara bu tahribatın önlenmesi adına güzel fikirlerimiz var. Çarşıda, pazarda, sokakta veya misafirliğe giderken plastik ürünler yerine doğa dostu bez çantalar kullanmak. Bu bez çantalar ile hem doğamızı kurtarmış olacağız hem de görüntü olarak çok hoş gelecek bizi görenlere… 

Eminim bayanlar olarak birçoğunuz fark etmişsinizdir, özellikle son dönemlerde gençler ve orta yaş kadınlarımız bez çantaya doğru bir eğilimi var. İster el yapımı olsun isterseniz promosyon  çanta olsun çevrenize baktığınızda bayanların kolunda Düz veya karışık renkte, desenli, sade, fermuarlı, çıtçıtlı ama kesinlikle duruşu plastikten çok daha zarif olan bez çantalar var. Tabi promosyon bez çantalar çoğu ilgili olduğu firmanın reklamını ve mesajını içeren çantalardan oluşuyor. Bez çantaların hepimizin hayatına yaşamına veya evine girmesi kaçınılmaz gözüküyor. Promosyon bez çantaların bazıları çok hoş gözüküyor bazılarını ise bizimle çok alakasız olduğu için kullanmak istemiyoruz. Peki, biz neden bu işin üzerine yoğunlaşıp kendi tarzımı ortaya koyan bez çantalar yapmıyoruz.

Nasıl Bir Bez Çanta Seçmeliyim ? Bu konuda sizlere iki önerimiz olacaktır. Bunlardan ilki evimizde var olan bir içecek ya da market reklamlı bez çantayı kendi zevkimize göre düzenlemek. İkincisi ise sıfırdan kendimiz bez çanta tasarımı yaparak kendi malzemelerimizi seçerek bez çanta yapmaktır. Hazır promosyon bez çantalar üzerinde yapabileceğimiz birkaç değişiklikten bahsetmek istiyoruz. Bez Çanta Yapımı - Evdeki Malzemeler İle Kendi Bez Çantanı Oluştur Elimizdeki bez promosyon bez çantanın içerdiği reklamdan ziyade renk ve deseniyle uyumlu neler yapabiliriz önce bunu düşünelim. Eski elbise veya gömleklerden arta kalan rengarenk düğmeler, ayakkabılarımızın eski bağcıkları, giymeyi düşünmediğimiz eteğimiz varsa ondan parçalar ve mutlaka elimizin altında bulunan boncuklar. Bundan sonrası hayal gücümüzü kullanarak çizim yapma, süsleme ve boyama çalışmaları ile çantamızı şekillendirmek ve kendi orijinal bez çantamızı oluşturmaktır. Eminiz ki bayanlar olarak birbirinden güzel tasarımlar ile çevrenizde ilgi uyandıracaksınız.