Çevre duyarlılığını ön planda tutan ve tekrar kullanım imkânı yaratan bez çantalar, baskısız olarak üretilmektedir. %100 organik pamuk kullanılarak üretilen bez çantanın üzerine çeşitli teknikler kullanılarak baskı yapılmakta ve baskılı bez çanta imal edilmektedir.

Baskılı bez çanta, sıra dışı ve farklı tasarımlara imkân sağladığı gibi, markaların bilinirliğini arttırmak amaçlı da kullanılmaktadır. Bez çanta kullanımının arttığı, plastik tüketiminin sınırlandırıldığı ve doğa bilincinin giderek herkese aşılandırıldığı günümüzde baskılı bez çanta kullanımı hem şık ve pratiktir hem de doğa karşısında bilinçli bir duruşu simgeler.

Baskılı Bez Çanta Kullanımı

Dünya geneline bakıldığında son zamanlarda hızlandırılmış şekilde yürütülen doğa dostu ürünlerin kullanımı ve geri dönüşüme teşvik çalışmalarının ne derece arttığını görebiliriz. Gerek alışveriş merkezlerinin müşterilerine sunduğu doğa dostu poşetlerle plastik poşetlerin kullanımını azaltma çalışmaları, gerek sokaklarda, ofislerde, okullarda, apartmanlarda farklı atık gruplarına göre ayrılan çöp kutuları geri dönüştürülebilir ürünler üzerinde bilinçlendiğimizi ortaya koymaktadır. Bu gibi uygulamalar doğa dostu ürünleri günlük hayatımıza kalıcı olacak yerleştirmeye çalışırken bizleri de doğa için bir şeyler üretmeye ve bu ürünlerin tüketimini teşviklendirmeye itmiştir.

Kullanımı kolay ve pratik olan baskılı bez çanta kullanımı da ülkemizde gün geçtikçe artmaktadır. Hem promosyon olarak kullanılması hem de kişinin dilediği tasarımı üzerine yaptırabilme olanağına sahip olması nedeniyle kişi ve kurumlarca sıklıkla tercih edilmektedir.

%100 organik pamuk olması, muadillerine kıyasla temiz içerikli olması ve birçok tasarıma açık olması nedeniyle baskılı bez çanta her zaman doğru tercih olmaktadır. Sevdiklerinize yalnızca onlarda olan bir çanta hediye etmek istediğinizde de başvurabileceğiniz ideal bir hediye seçeneğidir.

Şık ve Farklı Tasarımlar

Baskılı bez çanta sayesinde çantanızın üzerini dilediğiniz şekilde tasarlayabilir, şık ve farklı sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Dilerseniz markanızın logosunu, mottosunu üzerine baskı yaptırabilir dilerseniz kendi seçeceğiniz görsellerle çantanızı renklendirebilirsiniz.

Birçok tasarımı mümkün kılan, markalarca kullanıldığında ideal bir reklam seçeneği olarak görülen baskılı bez çantalar, su bazlı ve geleneksel kökboyası kullanılarak renklendirilmekte doğaya ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermemektedir.