Tela Çanta Nedir?

Tela nedir? Tela çanta nedir? Tela çanta özellikleri nelerdir? Tela çanta kullanım alanları nerelerdir? Tela çanta çeşitleri nelerdir? Tela çanta fiyatları nedir? Tela çantayı diğer çantalardan ayıran özellikler nelerdir?

Tela, kıyafetlere ve çantalara istenilen sertliği kazandırmak amacı ile yapılan iki katmanlı bir kumaş yapıdır. Özellikle sertliğinden dolayı çantaların ve giysilerin düzgün görünmesini sağlar. Tela ürünü genel olarak pantolonların paça kısmında ve gömleklerinde yakasında yer alır. Tela ile işlem yapılan çanta ve diğer ürünler belirli oranda sertlik kazanır. Bu şekilde istenilen biçime getirilir. Tela kumaşlar oldukça fazla renklere sahiptir.

Bu yüzden de rengarenk çantalar üretilmesine olanak sunmaktadır. Piyasada görebileceğiniz birçok tela çanta modeli birbirinden farklı renklere sahiptir. Tela kumaşların bir diğer özelliği ise ütüleme için oldukça uygun olmalarıdır. Hatta ütülenmesi kolay olsun diye gömlek yakaları, çoğu pantolon ve elbiseler tela kumaşı ile üretilmektedir. Bu sayede kolay bir şekilde ütü yapma imkanı sunmaktadır.

Tela çanta ise, günümüz koşullarında plastik poşetlerin yerine kullanılan ve hayatımızın vazgeçilmezi olan araçlardan biridir. Bunun nedeni ise yıllardan beri plastik poşet ile çevre kirliliğine neden olunan durumdan dolayı şimdi de çevreyi kirletmeyen tela çanta kullanımı yapılmaktadır. Bir kişi, bir yıl içinde neredeyse 500 plastik poşet kullanımı gerçekleştirmektedir. Poşetlerin çoğu doğaya atılmaktadır.

Bu yüzden çok yüksek oranda çevre kirliliği oluşmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek içinse tela çanta üreticileri, doğal yöntemler ile oluşturulan tela kumaşı yardımı üretilen tela çantaları yapmıştır. Ayrıca tela kumaşları ile yapılmış olan çantalar da üretici firmalar tarafından oldukça hoş karşılanmıştır. Bu sayede çevre kirliliğinin de önüne geçmeyi amaçlamışlardır. Devlete karşı da yüksek miktarda ekonomiye katkı sağlayan bir durumdur.

Tela Çantanın Özellikleri Nelerdir?

Tela çanta kullanımı olarak oldukça kolay ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Birden fazla özelliği bulunan bu çanta ile kişiler oldukça fazla iş ve işlemlerini kolay bir şekilde yerine getirebilmektedir.

Tela çantanın genel olarak özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tela çantalar, sağlık, inşaat ve tekstil sektörlerinde kullanılmaktadır.
 • Tela çantaların en önemli özelliklerinden biri esnek bir yapıya sahip olmalarıdır.
 • Esnek bir yapıya sahip olmasına rağmen kıvrılma, kırılma veya bozulma gibi durumlar meydana gelmez.
 • Tela çantalar, çevre dostudur.
 • Tela çanta fiyatları diğer tüm çanta fiyatlarına göre oldukça uygundur.
 • Tela çanta kullanımı ile çevre kirliliğine engel olabilirsiniz.
Tela Çanta örneklerimizi Promosyon Çanta Kategorimizden inceleyebilirsiniz.  https://istecanta.com/promosyon-bez-canta

Bu ve bu gibi daha birçok özelliği bulunan tela çantalar oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede dilediğiniz alanda bu çantaları tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz gibi kullanım sağlayabilirsiniz. Tela çantaların kullanım alanları da oldukça fazladır.

Tela Çanta Kullanım Alanları?

Tela çanta kullanım alanları oldukça fazladır. İş yerinizde, alışveriş yaparken veya küçük araç, gereçlerinizi koymak için tela çanta kullanabilirsiniz.

Ayrıca tela kumaşı ile yapılmış olan telanın kullanım alanları özellikle tekstil sektörü için şu şekildedir:

 • Alışveriş poşeti yerine
 • Araç gereç koymak için
 • Astar yapımında
 • Elbiselerde
 • Ayakkabılarda
 • El çantalarında

Tela çanta kullanabilirsiniz. Tela çantayı dilediğiniz zaman tüm eşyalarınız için kullanabilmeniz mümkündür Tela çantalar ayrıca tek kullanımlık olmamakla birlikte uzun süre boyunca kullanım sağlayabilirsiniz. Özellikle alışveriş yaparken yanınızdan ayırmayacağınız bir çanta. Hem taşıması kolay hem de oldukça kullanışlı bir yapıya sahip tela çanta ile aldığınız ürünleri kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Tela Çanta Çeşitleri?

Tela çanta kullanımı son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden de neredeyse yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. Özellikle market poşetlerinin kalkması ve ücretlendirilmesi ile beraber tele çanta kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Bu çanta çeşitlerinden herhangi birini satın alarak kullanımını kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Tela çantalar hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Geçmişte kullandığımız çantaların ürünü olan tela çantalar günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir ve hemen hemen herkeste en az bir adet tela çanta bulunmaktadır. İnsanlar tela çantalar aracılığı ile günlük birçok işlerini daha rahat görmektedir. Peki, tela çanta fiyatları nedir? Tela çanta fiyatları belirlenirken dikkate alınan ölçütler nelerdir? Bu soruların cevaplarını inceleyelim.

Tela Çanta Fiyatları?

Tela çanta fiyatları, her çantadan çantaya değişiklik göstermektedir. Tela çanta fiyatları belirlenirken bazı özellikler dikkate alınarak belirlenmektedir. Bu özellikler ışığında tela çanta fiyatları her firma tarafından ayrı ayrı belirlenmektedir.

Tela çanta fiyatları belirlenirken kullanılan ölçütler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Çantanın büyüklüğü
 • Çantanın sağlamlığı
 • Çanta içerisinde yer alan diğer kumaş karışımları
 • Çantanın baskısı
 • Çantanın kullanım alanları

Gibi ölçütler dikkate alınarak tela çantaların fiyatları belirlenmektedir. Bu sayede sizler için en uygun fiyat belirlenir ve siz de tela çantaları en uygun fiyat üzerinden satın almış olursunuz. Tela çanta fiyatları günümüzde her çantaya göre farklılık gösterse de ortalama olarak en düşük tela çanta fiyatı 2,5-3 lira iken en fazla 10 liraya kadar çıkmaktadır.

Kendi ihtiyacınıza göre size en uygun tela çanta modeline uygun fiyatlar ile sahip olabilmeniz mümkündür. Söylediğimiz gibi tela çantalar günümüzde oldukça popüler şekilde kullanılmaya başladığından bu yana üretimi de artmıştır. Bu sayede daha uygun fiyatlara tela çantalar bulunabilmektedir. Alacağınız çantanın büyüklüğü, modeli, sağlamlığı ve kullanacağınız alanların ışığında tela çanta fiyatı belirlenir.

Çok fonksiyonlu ve kaliteli olan tela çanta fiyatları diğer tela çanta fiyatlarına oranla daha pahalıdır. Bu nedenle isterseniz daha kaliteli olan tela çanta tercih edebilirsiniz, isterseniz diğer tela çanta tercihi yapabilirsiniz.